piątek, 9 września 2016

Zegar

Witam Was serdecznie !!!

Tytuł mówi sam za siebie, wykonałam "ziemski" zegar jakiś czas temu, jakoś nie było przez te wakacje natchnienia do pisania postu. Marzyłam o tak wspaniałym tik-taku i teraz mam i ja ;))) Przeprawa ogromna była zanim go stworzyłam. Szukałam w sieci odpowiedniej grafiki tarcz zegarowych, zajęło mi to trrrooochę czasu. Jak już wybrałam,  to albo ja nie umiem powiększyć idealnie i obraz zachować wyrazisty albo naprawdę potrzebny jest do tego konkretny program...za każdym razem obraz jakościowo wychodzi zły ;( Jak macie na to sposób to proszę podzielcie się;).  Świetne tarcze zegarowe do wydruku znajdziecie na blogu Aldonki http://blog-alka.blogspot.com/2014/07/zegary-do-wydruku.html?m=1, jak i również kursik opisany bardzo szczegółowo na zdziałanie tego cuda znajdziecie TU . Piękne prace tworzy Aldonka, widać że z serca płynące.
Grafikę, którą wykorzystałam do mego zegara znalazłam przez Google, to była jedna z kilku zaledwie grafik, którą nie trzeba było powiększać i tym sposobem znalazła się na mej  tarczy . Wydrukowałam ją laserówką i pierwszy raz wykonałam transfer wydruku. Ach jaka to genialna sprawa. Mimo, iż cierpliwości trzeba wszelakiej bo to schnie 12 ha i potem jeszcze schnie ....to efekt końcowy powala na kolana.Obrzeża tarczy ozdobiłam wzorkami z pasty strukturalnej, które następnie topowałam złocistą farbą akrylową i wykończyłam splotem ósemkowym z wikliny papierowej. Tutki obmalowałam bejcą wodną przed wypleceniem;) A prezentuje się następująco ;)


Kolejny zegar myślę, że już niebawem ;)
A Waszym zdaniem, co lub kogo przedstawia grafika tarczy zegarowej?

Pozdrawiam cieplutko
~ Julianna ~


9 komentarzy:

 1. Zegary Aldony podziwiam od dawna i od dawna się nimi zachwycam . Twój wyszedł bardzo podobnie , czyli cudnie!!! Podziwiam za reliefy , ja nie mam ręki do malowania więc nawet nie próbuję. Grafika świetna, ja tam widzę rajski ogród w niebie i Anioły.
  Co do powiększania zdjęć do wydruku . Jeżeli oryginalne zdjęcie mam wielkość mniejszą od 300-500 kB nie ma szans otrzymać wyraźnego powiększenia .
  Transfer z drukarki laserowej bardzo lubię , ale u mnie rzadko schnie aż tak długo, Zimą suszę na kaloryferze, latem na słońcu . Do godziny mam suche jak pieprz i można rolować.
  Pozdrawiam .

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny zegar ! Pozdrawiam serdecznie 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Aldony zegary i w ogóle wszystkie prace są meeeega :)- podzielam zdanie Ani.
  Twój zegar świetnie wyszedł- kolejny argument za kupnem drukarki laserowej - muszę się w końcu zdecydować na przekonanie mojego M.
  Pozdrawiam cieplutko :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny zegar, taki tylko dobre godziny może odmierzać, podziwiam dbałość o detale. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego zegara. Jest piękny. Bawię się troszkę w papierowej wiklinie ale nie mam jeszcze odwagi na zegar. Wydaje mi się za trudny do zrobienia ... pozostaje póki co podziwianie prac innych. Śliczny !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja Kochana chylę czoła, zegar jest wspaniały i dziękuję za to, że podjęłaś się takiego zadania. Jak widzę, moja praca nie poszła na marne. Zrobiłaś to doskonale i dodałaś własne smaczki :)Ciekawa jestem Twoich dalszych poczynań. Będę Ci kibicować :) Nawet nie wiesz jak bardzo poprawiłaś mi humor, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń